Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ścieżki nordic walking do 34 km od Sułkowic. Pomysły na odrobinę ruchu - weekend 4 - 5 maja

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Rozglądasz się za ciekawymi trasami nordic walking w pobliżu Sułkowic? We współpracy z Traseo przygotowaliśmy dla Ciebie garść propozycji na ten tydzień. Jeśli dopiero wchodzisz w temat nordic walking, nie zaczynaj w poniedziałek. W wolny dzień będziesz mieć więcej czasu, i zaczniesz spacer w dziennym świetle. Oto nasze podpowiedzi, gdzie warto sie wybrać z Sułkowic na nordic walking. Tym razem przygotowaliśmy trasy w odległości do 34 km od miasta. Sprawdź je i daj znać, czy coś zmieniło się na trasie.

Spis treści

Trasy nordic walking w pobliżu Sułkowic

Razem z Traseo wybraliśmy 3 trasy nordic walking w odległości do 34 km od Sułkowic. Sprawdź, czy szlak polecany przez innych użytkowników Traseo nadaje się również dla Ciebie.

Nim wyjdziesz, sprawdź pogodę dla Sułkowic.

W sobotę 4 maja według prognozy pogody ma być 22°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 39%. W niedzielę 5 maja zgodnie z najnowszymi prognozami pogody ma być 20°C w najcieplejszym momencie dnia. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 43%.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: EX238-5km-1g-krakow-bagry

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 3,73 km
  • Czas trwania marszu: 1 godz. i 18 min.
  • Przewyższenia: 21 m
  • Suma podejść: 174 m
  • Suma zejść: 184 m

Trasę nordic walking mieszkańcom Sułkowic poleca Sserafin

Całkiem fajna trasa wokoło zbiornika Bagry.
Uwaga - jeden trudny punkt!
Nawiguj


Czy będzie dobra pogoda do marszu?

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Z Krakowa do Kryspinowa biegiem - górami i lasami

  • Stopień trudności: 3.0
  • Dystans: 14,4 km
  • Czas trwania marszu: 2 godz. i 20 min.
  • Przewyższenia: 234 m
  • Suma podejść: 1 625 m
  • Suma zejść: 1 600 m

Trasę nordic walking mieszkańcom Sułkowic poleca Mateomateo

Jeśli brakuje Ci na bilet autobusowy z Krakowa do Kryspinowa nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś rzeczoną trasę pokonał biegiem :) Ja zazwyczaj robię tak: wysyłam rodzinę samochodem do Kryspinowa na kąpiel, umawiamy się już na miejscu i wracamy razem autem - umówmy się: powrót tą trasą biegiem mógłby już być wykańczający. Bardzo malowniczo jest po drodze: Kopiec Kościuszki, widok na Wisłę z góry (Aleja Jerzego Waszyngtona), Las Wolski, ZOO. Spod Wawelu nad sam zalew dobiegniesz bardzo żółwim tempem w 2 godziny. Jeśli jesteś wytrenowany to dasz radę w 1 godzinę 30 minut. Trasa jest moim zdaniem górska - dwa długie podbiegi: z Salwatora na kopiec i spod szosy do ZOO. Nic nie da Ci większej satysfakcji niż kąpiel w Kryspinowie po długim biegu w letnie upalne popołudnie.
Nawiguj


To może Ci się przydać do nordic walking

Materiały promocyjne partnera

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Getto oczami dziecka. Stella Müller-Madej

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 1,24 km
  • Czas trwania marszu: 25 min.
  • Przewyższenia: 7 m
  • Suma podejść: 8 m
  • Suma zejść: 7 m

Trasę nordic walking mieszkańcom Sułkowic poleca Szlaki_Malopolski

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa we współpracy z Małopolskim Instytutem Kultury opracowało projekt interaktywnych ścieżek edukacyjnych, zapoznających ze śladami dawnego krakowskiego getta. Projekt obejmuje 4 trasy tematyczne: „Z okien apteki. Krakowskie getto we wspomnieniach Tadeusza Pankiewicza”, „Oczami lekarza. Krakowskie getto we wspomnieniach Aleksandra Bibersteina”, „Śladami nastolatki. Krakowskie getto we wspomnieniach Haliny Nelken” oraz „Getto oczami dziecka. Stella Müller-Madej”.

Trwanie w realiach getta przedstawione zostało przez pryzmat wspomnień konkretnych osób, dla których getto było codziennością.

Spacery opracowano w formule tzw. questingu, który można zaliczyć do alternatywnych form zwiedzania. Polega na podążaniu nieoznakowaną trasą i rozwiązywaniu szeregu zagadek czy też zadań, do których prowadzą odpowiednie wskazówki. Całość łączy pewna narracja, towarzysząca spacerowi. Niektóre treści nie są przekazywane wprost, a turysta szuka ich samodzielnie. Każda z zaproponowanych przez MHK tras opatrzona jest zdjęciami, cytatami oraz mapką służącą do realizacji kolejnych zadań.
„Getto oczami dziecka. Stella Müller-Madej”
„Dzielnica zamknięta” istniała w latach 1941-1943, a mury getta stały się granicą światów – granicą niesprawiedliwości, okrucieństwa i braku nadziei. Za murami znaleźli się ludzie odmienni etnicznie, o obcych obyczajach i religii, ale tak samo mający prawo do życia i szacunku, jak ci którzy wznieśli mury getta. Z aryjskiej strony wygnano także rodzinę Stelli Müller-Madej. Ta żydowska dziewczynka miała zaledwie 9 lat, gdy zamieszkała na terenie podgórskiego getta.

Świat widziany oczyma dziecka pełen jest emocji i barw. Dzieci bardziej patrzą sercem, niż chłodnym wzrokiem rozumu. Dziecku jeszcze bardziej niż człowiekowi dorosłemu towarzyszył strach, jeszcze większe niezrozumienie i poczucie krzywdy. Jak wielkim wyzwaniem musiał być dramat wojny dla rozwijającej się wrażliwości dziecka. Dzięki wspomnieniom Stelli możemy odtworzyć rzeczywistość dnia za murami. Pamiętnik relacjonuje rozmaite niewygody, troski i krzywdy, jakich ludzie doświadczali przebywając w tej odseparowanej strefie miasta. Zapiski dziewięciolatki ujawniają także emocje i uczucia ogarniające ludzi, będących świadkami brutalnych i dramatycznych scen, niejednej egzekucji i drastycznych wysiedleń.
Stella Müller-Madej w 1991 r. wydała pamiętnik z czasu okupacji. Książka doczekała się tłumaczenia na kilka języków i została doceniona jako wartościowe źródło informacji z tamtych lat.

Opracowanie: Katarzyna Nowak
MATERIAŁ POCHODZI Z SERWISU SZLAKI MAŁOPOLSKI (szlakimalopolski.pl)
Nawiguj


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czym jest nordic walking?

Nordic walking wybiera coraz więcej osób. Ale na czym polega ten sposób aktywności? Nordic walking to prosty trening z wykorzystaniem specjalnych kijków. Chociaż brzmi banalnie, ten trening wymaga odpowiedniej techniki, by był skuteczny. Jeśli trening jest wykonywany poprawnie, może przynieść naprawdę zadowalające efekty. To ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu, szczególnie jeśli lubisz spacerować. Marsz z kijkami przyniesie więcej efektów, niż zwykły spacer. Nordic walking może pomóc w zrzucenie zbędnych kilogramów.

Ważne by do nordic walking wybrać dedykowane do tej aktywności kijki, ponieważ różnią się one od zwykłych trekkingowych kijków. Różnią się budową, rękojeścią oraz obecnością pasków. Możemy wybrać kijki:

  • z włókna szklanego
  • aluminiowe
  • z włókien węglowych

Warto zapoznać się z różnymi rodzajami i dopasować coś odpowiedniego dla siebie. Trzeba pamiętać również o tym, by dopasować kijki do swojego wzrostu. Jeśli stoimy wyprostowani i trzymamy kijek w dłoni to pomiędzy przedramieniem i ramieniem powinien utworzyć się kąt prosty. Możemy również zdecydować się na kijki z regulowaną długością.

Kto może uprawiać nordic walking?

Ogromną zaletą tego sportu jest to, że może go uprawiać niemal każdy. Jest to bezpieczny rodzaj aktywności, a dodatkowo marsz z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stóp. Jest to więc bardzo dobry wybór dla osób starszych. Gdyż wystąpienie kontuzji jest bardzo rzadkie, oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej techniki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na sulkowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto