Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Matura 2016 Matematyka podstawowa (ODPOWIEDZI + ROZWIĄZANIA)

red.
Matura 2016 MATEMATYKA podstawowa (mamy KLUCZ ODPOWIEDZI + ROZWIĄZANIA)
Matura 2016 MATEMATYKA podstawowa (mamy KLUCZ ODPOWIEDZI + ROZWIĄZANIA) Joanna Urbaniec
Matura 2016 MATEMATYKA ARKUSZ CKE podstawowa.

MATURA 2016: MATEMATYKA - Funkcje i równania (odpowiedzi, arkusz cke, rozwiązania)
Matura 2016 Matematyka podstawowa (mamy ARKUSZE + ODPOWIEDZI wkrótce)
Matura 2016 MATEMATYKA podstawowa. Co będzie na maturze? (ARKUSZ, ODPOWIEDZI)

Podczas matury 2015 z matematyki na poziomie podstawowym uczniowie musieli zmierzyć się z układem równań oraz dodatnim ułamkiem nieskracalnym. Do jednego z najtrudniejszych zadań należało obliczenie pola powierzchni graniastosłupa czworokątnego prawidłowego. Na egzaminie maturalnym znalazły się również zadania z prawdopodobieństwa, ciągów arytmetycznych i geometrycznych. Do przeprowadzenie były również dwa dowody: jeden z pola powierzchni, a drugi ze wzoru skróconego mnożenia. - Moim zdaniem matura z matematyki na poziomie podstawowym była prosta - powiedział po egzaminie z matematyki maturzysta z Krakowa.

Aby zdać maturę z matematyki 2015 należy uzyskać 30 proc. punktów. Matura z matematyki dla wszystkich maturzystów jest obowiązkowa.

Każdy absolwent, który zdecyduje się przystąpić do egzaminu maturalnego, będzie obowiązkowo zdawał pięć egzaminów. Z języka polskiego – w części pisemnej i części ustnej, z wybranego języka obcego nowożytnego – w części pisemnej i części ustnej, z matematyki – w części pisemnej – przypomina dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dr Marcin Smolik.

Matura 2016. Matematykę muszą zdać wszyscy

Wczoraj ponad 35 tys. maturzystów w Małopolsce pisało obowiązkowy egzamin z języka polskiego . Dziś zadania z matematyki i wiedzy o tańcu.

W całym kraju zdawało maturę 283 tys. 300 absolwentów liceów i techników. Poza nimi do egzaminów przystąpiły osoby ze starszych roczników, które chcą poprawić wynik. Obowiązkowy jest egzamin z języka polskiego i obcego, pisemny i ustny oraz pisemna matematyka, a także jeden przedmiot dodatkowy na poziomie rozszerzonym.

W XXIV Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Krakowie wczoraj egzamin pisało 90 osób. Wszyscy maturzyści wczoraj zdawali język polski na poziomie podstawowym, niektórzy - dodatkowy egzamin rozszerzony.

W części podstawowej pierwszy z tekstów, do którego trzeba było rozwiązać zadania dotyczył „Lalki” Bolesława Prusa, kolejne dwa - języka używanego w internecie, mailach, SMS-ach. Trzeba było też napisać wypracowanie nawiązujące do IV części „Dziadów” Adama Mickiewicza na temat: „Czy warto kochać, jeśli miłość może być źródłem cierpienia”. Ci, którzy są lepsi w interpretacji poezji, na warsztat wzięli wiersz Zbigniewa Herberta „Dałem słowo”.

- Wybrałem wypracowanie - mówił po maturze Konrad Tomaszek z kl. IIIs XXIV LO w Krakowie.

Jego zdaniem pierwszy tekst - fragment „Lalki” Prusa - nie wnosił nic odkrywczego. - Natomiast teksty dotyczące netykiety były ciekawe - stwierdził maturzysta.

- Temat wypracowania, czyli miłość, jest przyjemny dla każdego - żartowała jego koleżanka z klasy Gabriela Mastek z III s. Wyniki egzaminu poznają 5 lipca.

Matura 2016. Pisemne matury potrwają do 24 maja
Dziś matematyka, jutro język angielski. Pisemne matury potrwają do 24 maja, ustne - do 27 maja. Egzaminy w dodatkowym terminie będą od 1 do 17 czerwca, poprawkowe pisemne 23 sierpnia, a ustne od 24 do 26 sierpnia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto